Sprawy spadkowe

Oferujemy pomoc prawną w sprawach spadkowych. Zapewniamy prawnicze wsparcie w kwestiach związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku, a także pomoc w przypadku spadku zadłużonego. Zajmujemy się zagadnieniami związanymi z zasadami dziedziczenia, uprawnieniami do zachowku, a także rozliczaniem darowizn przekazanych przez spadkobiercę za jego życia. Prowadzimy sprawy dotyczące podważenia treści testamentu oraz podziału majątku spadkowego. Ofertę kierujemy do spadkobierców i spadkodawców.

Nabycie prawa do spadku

Zapewniamy pomoc w formalnościach wymaganych do poświadczenia prawa do spadku. Dokumenty te występują w dwóch formach. W zależności od potrzeb pomagamy uzyskać notarialne poświadczenie dziedziczenia lub prowadzimy postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. W przypadku pełnej zgody pomiędzy spadkobiercami reprezentujemy klientów w procesie podziału majątku spadkowego. Wspieramy klientów w sprawach dotyczących rozliczenia podatku od spadków i darowizn.

Postępowanie sporne

Brak porozumienia między spadkobiercami wymaga postępowania spornego, w ramach którego nastąpi stwierdzenie nabycia spadku lub działu spadku. Oferujemy pełne wsparcie merytoryczne i reprezentowanie klientów w często rozbudowanych sprawach.

Odrzucenie zadłużonego spadku

Pomagamy w procedurach związanych z odrzuceniem zadłużonego spadku. Zajmujemy się sprawami w imieniu pełnoletnich klientów oraz małoletnich dzieci. Spadkobierca ma na odrzucenie spadku 6 miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o podstawie powołania.

Przedsiębiorcy

Oferujemy kompleksową obsługę podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy nie tylko osoby prawne, ale również osoby fizyczne, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z jakości naszych usług.
Więcej informacji

Klienci indywidualni

Coraz częściej w życiu codziennym zachodzą takie sytuacje, w których konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej porady prawnej. Na szczęście czasy się zmieniają i dzisiaj do prawnika idzie się nie w momencie otrzymania pozwu, ale wcześniej, kiedy jest jeszcze czas na ustalenie odpowiedniej linii obrony. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dla klientów indywidualnych.
Więcej informacji

Syndyk

W tej zakładce znajdą Państwo informacje dotyczące prowadzonych postępowań upadłościowych oraz możliwości skorzystania z pomocy prawnej w zakresie ogłoszenia upadłości (zarówno przedsiębiorców, jak upadłości konsumenckich, które dają szansę na zwolnienie od długów niemożliwych do spłacenia w trybie zwykłej egzekucji).
Więcej informacji